Čo je masív

Masív patril už od pradávna k najžiadanejším materiálom v stavbárskom priemysle. Drevo je unikátna živá surovina, ktorej vzhľad určujú jej jedinečné fyzikálne vlastnosti (farba, lesk, textúra, vôňa, vlhkosť). Funkčnosť a odolnosť dreva zabezpečujú jeho mechanické vlastnosti (pružnosť, pevnosť, tvrdosť, ohýbateľnosť). Svoje uplatnenie si tak zaslúžene našlo i v nábytkárskom priemysle. 

Ako vzniká masív 

Masív ako materiál predstavuje to najlepšie, čo drevo v sebe skrýva. Nakoľko je to živá surovina, ktorá stále pracuje, z reziva sa vyberie to najkvalitnejšie drevo, ktoré sa následne vysuší na hranoly a zlepí dohromady. Najvhodnejšie stromy pre výrobu masívneho nábytku sú dub, buk, javor, smrek, jelša, borovica. Z exotických stromov je to napríklad mangovník, teak, akácia či palisander. 

Ak pri výbere svojho nábytku chcete vsadiť na trvácnosť a hodnotu, rozhodnete sa jednoznačne pre masív. Masívny nábytok je roky vyhľadávaný a obľúbený najmä pre svoju 

zdravotnú nezávadnosť a nadčasový dizajn. Dodnes sa kvalitatívnym vlastnostiam nevyrovná žiadny iný materiál. Naviac vám vo vašom interiéri vyčarí jedinečnú atmosféru a dotvorí teplo domova. Jeho mechanická odolnosť, estetické vlastnosti spolu s dobrou údržbou sú zárukou doživotnej spokojnosti.