Druhy masívu

Akácia 

Akácia je rýchlorastúci tropický strom pôvodom z Východnej Ázie a Južnej Ameriky. Rokmi sa však rozšírila do všetkých subtropických oblastí sveta. Darí sa jej v polopúštnych podmienkach, kde málo prší. Drevo akácie je olivovohnedé až sivohnedé s tmavšími pruhmi. Vďaka jeho trvácnosti, stálosti, vhodnej hustote a húževnatosti má široké využitie nielen v nábytkárskom priemysle, ale i v medicíne či v potravinárstve. Masívna akáciová posteľ je správna voľba, ak chcete skĺbiť vysoký štandard s primeranou cenou. 

Dub 

Dub je celosvetovo jeden z najobľúbenejších druhov dreva, ideálny na výrobu nábytku. Dub poskytuje vysoko cenné, tvrdé a ťažké drevo. Je veľmi pevné, húževnaté, pružné, a vďaka vysokému obsahu trieslovín, trvanlivé. Vzhľad dreva je svetlejší, žltohnedý, nepravidelne vláknitý, pričom ponúka širokú škálu povrchových úprav. Nábytok z dubového masívu vám prinesie do interiéru štýl, kus prírody, nezameniteľnej atmosféry, a najmä dlhoročnú spokojnosť. Napríklad dubová manželská posteľ zostáva aj po rokoch stabilná, nevŕzga a spoje sú pevné. Ak preferujete prirodzenosť, hodnotné kúsky, tradíciu, ale i moderný dizajn, oplatí sa zainvestovať do vysokoakostnej masívnej dubovej postele. 

Mango 

Mango je indická húževnatá drevina v odtieňoch od svetlej až po tmavohnedú farbu, ktorá sa v juhovýchodnej Ázii pestuje už niekoľko tisícročí. Masív stromu mango sa vďaka svojim kvalitatívnym vlastnostiam vynikajúco hodí pre tvorbu originálnych a dekoratívnych kusov nábytku. Postele z dreviny manga sú pevným a vysokoštandardným funkčným doplnkom, ktorý dodá celej izbe harmóniu, súzvuk a vôňu prírody. Sú vhodné pre všetkých, ktorí milujú jedinečnosť, exkluzivitu a nádych exotiky. Určite nie náhodou je strom mangovník symbolom šťastia, zdravia a pohody. 

Teak / Tík 

Strom teak rastie v južnej a juhovýchodnej Ázii a pre svoju jedinečnosť a elegantný vzhľad patrí medzi najpopulárnejšie dreviny v nábytkárskom priemysle. Výborne sa hodí pre výrobu interiérového i exteriérového nábytku, najmä v koloniálnom štýle. Teakové drevo je odolné nielen voči premenlivému počasiu, ale i pliesniam a rôznym škodcom. Ďalšou pozitívnou vlastnosťou teakového dreva je, že vďaka vysokému obsahu olejnatých živíc si roky uchováva svoju stabilitu. Preto aj postele z teakového dreva spĺňajú všetky požiadavky na funkčnosť a zdravotnú nezávadnosť, pričom uspokoja aj toho najnáročnejšieho zákazníka. 

Indický palisander 

Indický palisander je odrodou jedinečného druhu dreva, ktorý sa využíva nielen na výrobu exkluzívneho nábytku, ale i luxusných podláh, hudobných nástrojov a v sústružníctve. Strom pochádza najmä z východnej Indie. Drevina je tvrdá, ťažká, s výnimočnou hnedočervenou farbou s odtieňmi fialovej. Palisander sa právom pokladá za jeden z najkvalitnejších surovín na výrobu funkčného a dekoratívneho nábytku. Svojou hustotou prevyšuje aj všetky stredoeurópske dreviny (orech, smrek, dub, buk, borovica). Výrazná drevokresba palisandru dodáva nábytku osobitosť, reprezentatívny vzhľad a nádych exotiky. Ak investujete do postele z indického palisandru, rozhodne to bude láska na celý život.